Yeni başlayacak birine mızıka tavsiyesi

4 posts / 0 new
Son gönderi
glpgkdnz45
glpgkdnz45 kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 08/01/2018
Yeni başlayacak birine mızıka tavsiyesi

Merhabalar. Foruma yeni katıldım. Mızıka almak istiyorum. İlk defa çalacağımdan öğrenmsi kolay olur ise sevinirim. 10 delikli olanlar sanırım en kolayları oluyormuş. Fiyatı çok abartı olmadan bir mızıka önerebilir misiniz?
Bir de ben tek elle çalacağım mızıkayı. Youtube' da tek elle çalanlar da var ancak geneli çift el ile çalıyor illa ki çift el kullanmak mı gerek yoksa tek elle de öğrendikten sonra iyi çalabilir miyiz?

glpgkdnz45
glpgkdnz45 kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 08/01/2018

Arkadaşlar yardım edecek biri yok mu?

hasan17
hasan17 kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 02/11/2017

merhaba dostum.
mızıka öncelikle kolay bir enstrüman değil.bir sürü tekliği bilmemneyi var. tongue block olsun bending olsun tremelo, slap, pull ... 10 delikli diatonik olanlar kromatik ve diğerlerine göre daha kolaydır sanırsam. hiç kromatik çalmadım. tek elle çalınabilir. wa wa, hand tremelo teknikleri için diğer elini de kullanmak zorundasın. yani şarkıda wa wa geçiyorsa o ikinci eli oraya götüreceksin. geçmiyorsa düz tek elle devam edeceksin. sen youtube dan falan biraz izle mızıka hakkında bilgi edin. ondan sonra satın al.bak bi alete,neyin ne modeli iyi, ne modeli kötü tarzı, tekniklerine falan. biraz blues mızıka dinle. sonra al mızıkanı , pişman olma sonra.

Bagimsizguc
Bagimsizguc kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 13/11/2012

Cevaplar sitede mevcut aslında. :)

>> http://mizika.net/mizika-torba-paketi

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
76%
Hayır
24%
Toplam oy: 90