Tombo Aero Reed Mızıka İncelemesi

Tombo, ülkemizde bulabileceğiniz kaliteli mızıka üreticilerinden birisi. Benim de mızıka alırken tercih ettiğim markalardan. İhtiyacım doğrultusunda geçtiğimiz aylarda Tombo'nun Aero Reed C mızıkasını almıştım. Bu yazıda kendisinden biraz bahsedeceğim.

Tombo'nun C tonunda pek çok farklı modelde mızıkası var. Her mızıka farklı tarz müziklerde kullanılmaya, farklı beğenilere göre tasarlanmış. Bir süre mızıka ile ilgilendiğinizde, aynı üreticinin mızıkaları arasındaki ses rengi farklılıklarını bile kolayca anlayabiliyorsunuz. Tombo Aero Reed, kutusu ile birlikte oldukça şık bir görünüme sahip.

Dış ve iç gövde tamamen metalik aksamlı olarak üretilmiş. Diğer pek çok Tombo modelinde olduğu gibi iç aksamı değiştirilebiliyor.

Aero Reed'in sesi son derece pürüssüz ve yüksek. Ancak bu pürüssüzlük her zaman olumlu da olmuyor. Biraz tarz meselesi. Kirli tonlardan hoşlananlar Aero Reed'i pek sevmeyebilirler.

İç aksamın da metal olmasından dolayı Aero Reed diğerlerine göre biraz daha ağır bir mızıka. Bu mızıkayı daha iyi hissetmenizi de sağlıyor aslında.

Aero Reed genel olarak başarılı bir mızıka olsa da herkesin sevebileceği ve herkese önerebileceğim türden bir mızıka değil. Özellikle daha temiz, çok yankılı olmayan tonlara ihtiyacı olanlar tercih etmeli.

Tombo Aero Reed'in fiyatı 50$ civarında.

Yazar Hakkında

 

Yorumlar

Bagimsizguc
Bagimsizguc kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 13/11/2012

...

MourningHarper
MourningHarper kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 16/08/2012

aero-reed bugünlerde almayı düşündüğüm bir mızıka (türkiyede suzuki manji olmadığından dolayı) golden melody kadar melodik ama metalik sesi daha baskın sanırım, deneyebilirim zaten reed'lerim paslandı değiştirmem gerek bir şekilde. bir kaç sorum var.
1)bend zorluğu nasıl, başka mızıka kullandıysan karşılaştırabilir misin?
2)herhangi bir yerinde(reedplate(sarı kısım, pirinç heralde) veya reed) paslanma veya kararma oldu mu? (ne kadardır kullanıyorsun)
bunun dışında aero-reed hakkındaki diğer öneri ve deneyimlerin için şimdiden teşekkürler.

blues
blues kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 08/04/2011

yazıda da fotoğrafları olan Aero Reed 3 yıldan fazla süredir bende. Çok yoğun kullanmıyorum, herhangi bir yerinde bu sürede paslanma ya da aşınma olmadı. Bend yapmak zor değil bu mızıkada ama niyeyse Aero Reed'in ses tonunu ben bir türlü çok sevemedim. Bana biraz duygusuz geliyor. Sesleri çok doğru ve temiz çıkarıyor ancak dediğim gibi bir derinlik yok tonunda. O nedenle ben Lee Oskar serisini daha çok seviyorum.

MourningHarper
MourningHarper kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 16/08/2012

teşekkür ederim. marine band deluxe aldım. onu makalemde tanıtayım, almak isteyenler kolay karar verebilsinler.

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
76%
Hayır
24%
Toplam oy: 90