Mızıkaya başlıyorum, hangi mızıkayı almalıyım?

2 posts / 0 new
Son gönderi
johnnycashxx
johnnycashxx kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 04/02/2019
Mızıkaya başlıyorum, hangi mızıkayı almalıyım?

Merhaba arkadaşlar, çoğunlukla country, blues ve rock dinleyen bir kardeşinizim. ömrümde hiç mızıka çalmadım ama son zamanlarda çok istemeye başladım bir mızıka almayı. 2 yıldır akustik gitar çalıyorum ve gitarda da çoğunlukla country çalıyorum. Fiyat abartılı olmamakla beraber bir sınır belirleyemedim, bana önerileriniz neler?

Biraz araştırdım ve kromatik ile diatonik olarak ikiye ayrılıyormuş. Lakin ben ne olduğunu anlayamadım, anlatabilecek var mı?(Nota bilgim var)

Ayrıca bir sorum daha var, mızıkayı hayırlısıyla uğraşıp öğrenip çaldığım şarkılarda solo atmak ve introda çalmak için kullanmak istiyorum fakat Do mızıka alsam ve şarkıyı Do da söylemiyorsam ne yapacağım?

Saki3d
Saki3d kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 12/02/2019

Merhaba,
bende mızıkaya yeni başlayacağım.

Profesyonel mızıkalar bütçemin çok üstünde ve mızıkaya devam edip etmeyeceğimi bilemediğim için banggood 'dan Easttop T008K mızıkayı aldım bugün, youtube'da profesyonel mızıka çalan biri bu mızıkanın pro mızıkalara yakın sesleri verebilen giriş seviyesi alınabilecek en bütçe dostu mızıka olarak baya met etmiş, daha önce ucuz bir kaç mızıka aldım notaların bir kısmından ses ya çok az ya çok kötü çıkıyordu, umarım bu mızıka iyi bir şeydir.

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
76%
Hayır
24%
Toplam oy: 90