Eğitim

Kişiye Özel Mızıkalar (Custom Harmonica)

Özel mızıkalar veya "custom harmonica" istek üzerine bir veya birkaç mızıka üreticisinin, modellerinin en beğenilen parçalarını ( reed, tarak, plaka kapağı) uygun şekilde birleştirerek veya bir mızıkanın parçalarının konumunu ve şeklini değiştirerek kişisel amaca hizmet etmesini sağlamak için kullanıcı tarafından düzeltilen/düzenlenen mızıkalardır.


Mızıka Notaları (C- do major)

*Do- C mızıkadaki Alman-Amerikan nota normunun, İtalyan nota karşılıkları... C D E F G A B >> Do Re Mi... (bend notaları da arzu edilirse tabloya ekleyebilirim.) 

mızıka notaları

Mızıkam Var, Şimdi Hangi Şarkıdan Başlamalıyım?

Mızıkanın sesi sizi bir yerlerde etkiledi ve o küçücük enstrümandan çıkan seslere siz de kapılmaya karar verdiniz. Uzun araştırmalar yaptınız ve bir mızıka almaya karar verdiniz. Ki bu arada sitemizde de en çok konuşulan konulardan birisi bu. Mızıka almadan önce hangi modelin size uygun olabileceğini Forum bölümünü biraz kurcalayarak büyük ölçüde öğrenebilirsiniz.

Tuncay Korkmaz'ın Mızıka ile İlgili Bilgilendirici Videoları - Bölüm 1

Pek saygıdeğer mızıka üstadımız ve benim de mızıka hocam olan Tuncay Korkmaz, ülkemizin mızıka alanında az sayıda olan üstün yetkinliğe sahip kişilerinden biridir. Aşağıda yer alan videoları da, mızıka ile ilgilenen herkesin bir noktada işine yaramıştır / yarayacaktır.

Toplamda 14 video var. 4 bölüm halinde videoları ekliyoruz. Bu serinin tüm videolarına şuradan erişebilirsiniz: http://mizika.net/etiketler/tuncay-korkmaz-uzman-tv-videolari

Kendisine ve videoların hazırlanmasını sağlayan Uzman TV'ye de tekrar teşekkür edelim.

İçeriği paylaş

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
76%
Hayır
24%
Toplam oy: 90