Mızıka

Amatöre yardım

Merhaba. Mızıkaya başlayalı 1 hafta gibi bir süre oldu. Ders içeriği olarak youtube da yeterince video bulamıyorum. Bu yüzden daha tecrübeli olan kardeşlerime ve büyüklerime bazı sorular sormak istiyorum.

Elimde Hohner Marina Band mızıka var. 1 haftalık bi sürede temizlik belki gerekli değil ama ileride olacaktır. Vida yeri yok. Temizlemesi için mızıkayı açmam şart mıdır?

Elimdeki Do mızıka. Her parçayı bununla çalamaz mıyım ? Başka majör mızıka gerekir mi?

Eğer şu çok iyi dediğiniz youtube da eğitim videoları varsa isim olarak atarsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

The Beatles Mızıka Tab

The Beatles'ın Things We Said Today tab'ını çıkarabilecek biri var mı?
Yine The Beatles'tan I Should Have Known Better şarkısının tabı da çok makbule geçer. Zaten kendisi de mızıka kullanılan bir şarkı.

ÇÖKERTME MIZIKA TABI İSTEĞİ

Başlıkta belirttiğim gibi çökertme mızıka tabı çıkarabilecek bir babayiğit var mı

Mizika almayi dusunuyorum yardimci olabilir misiniz ?

Iyi gunler arkadaslar mizika calmayi dusunuyorum.Formda okudugum kadariyla 2 cesit mizika var. Ben daha slow ve Turk muzikleri calmayi istiyorum. Kanada da yasiyorum ve burda ders fiyatlari cok yuksek kendi kendime pratik yaparak ogrenmek istiyorum.Tavsiyeleriniz icin
Simdiden tesekkurler.

Yeni bir saz, yeni bir key, kendime yeni bir ben lazım.

Merhabalar. Bir süre önce Teomanın konserde Yağmur şarkısının başında çaldığı parçaya aşık olup; bir heves satın aldığım Swan marka 24 delikli adını şarkıdan alan Yağmur adlı c mızıkamla atıldım bu maceraya. Beklediğim verimi alamadığımda gelen hayal kırıklığıyla kısa bir süre ara verdikten sonra 6-7 ay önce önerildiği üzere aldığım ve hala elimde olan Goldencup 10 delikli c mızıkayla (Rüzgar) sıfırdan çalışmaya başladım.

Tablar ve Tab Çıkarmak Üzerine

Mızıkada temiz sesler almaya başladıktan sonra, mızıkaya yakıştırdığınız melodileri ya da daha önce çalındığını duyduğunuz şarkılara başlamaya çalışmak yapmak isteyeceğiniz ilk şey. Çok büyük ihtimalle de ıslığınızla eşlik edebildiğiniz bu melodileri tabına bakarak mızıkayla eşlik etmek de başvuracağınız ilk yöntem. En başlarda mızıkaya alışmanız ve ilginizin artması açısından faydalı olabilse de, gerçek şu ki insanı bir nevi tembelliğe itmesi ve kulağın gelişmesini engellemesi açısından tab kullanarak ve tab çıkararak çalmanın mızıka tekniğinize faydadan çok zararı var.

Gitar tablarını Armonikaya çevirme !

Merhaba. Özellikle çalmak istediğim parçalar var fakat bu şarkıların tabları, genelde gitar için ayarlanmış. Nedir bu tabları dönüştürmenin yolu ?

Bob dylan mızıkası

Bob dylan mızıka hediye geldi yaklaşık değeri 270 tl yorumlarınızı alabilir miyim

tek ses-çoklu ses ??

Merhaba arkadaşlar. parçaları çalarken tek deliğe üfleyerek çaldığımda sanki çok saçma bir şeymiş gibi geliyor fakat aynı notalarda 2 delikten üflediğimde kulağıma daha hoş geliyor. sizce hangisi daha mantıklı bunu merak ediyorum. başka tavsiyeleriniz varsa da çok memnun olurum. sizce bu durumda bir yanlış var mı ?

yeni başladım

Herkese merhaba.uzun suredir mizikam var ama cok vakit ayiramadim aslinda bana mizika ogretecek birini aradim onuda bulamadim.nerden nasl baslayacagimi bilemiyorum.bazi arkadaslar video onerilerinde bulunmuş bunlar ise yarıyo mu gerçekten :)

İçeriği paylaş

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
76%
Hayır
24%
Toplam oy: 90