BÜYÜK VE KÜÇÜK MIZIKALAR HAKKINDA BİLGİ

4 posts / 0 new
Son gönderi
SelfLand
SelfLand kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 03/03/2017
BÜYÜK VE KÜÇÜK MIZIKALAR HAKKINDA BİLGİ

Diatonik ve Kromatik Mızıkalar hakkında bilgi almak istiyorum, yeni başladım
gittiğim yerdeki hoca büyük olanlardan almamı istedi, internette araştırınca başlangıç seviyesi için küçük modelleri tavsiye ediyorlar, biri detaylı bilgi verebilir mi?

Hohner blues harp aldım bide büyük olandan önderi verebilirmisiniz, big valley aldım bozuldu başka bir model olursa daha iyi olur. Bütçe:80 TL

ronin
ronin kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 21/11/2016

diatonik 10 delikli olup farklı gamlardadır do majör(C) ile başlamalısın, tavsiye hohner special 20 c ama döviz arttığından dolayı fiyatları yükseldi, big valley ne diatonik ne kromatik o tremelo mızıka hoca belki kromatik kast etmiştir ancak onlar daha pahalı diatonik alsan daha iyi olur.
http://us.playhohner.com/typo3temp/pics/b53df298f2.png burdan seçmen daha kolay olur bir bak istersen.

Kabaca örneklersek 3 çeşidi olan; 10 delikli Diatonik, 10-12-16 delikli kromatik(körüklü), 24 delikli Tremolo enstrüman.

Diatonik mızıkalar farklı gamlarda yani farklı nota dizilişlerinde mızıkalardır bir mızıkayla tüm parçalar çalınamaz farklı tonlarda mızıkalar da almak gerekir,
Ancak kromatik mızıkaların yan tarafında bulunan körüğü sesi yarım ses tizleştirebilir bu şekilde arıza notalar alınmış olur kromatik mızıkada tüm notalar bu şekilde çıkarılabilir farklı tonları yoktur.

SelfLand
SelfLand kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 03/03/2017

Hohner blues harp var bitane bide big valleyin yerine geçe bilecek 20 delikli bişey önerebilirmisin

ronin
ronin kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 21/11/2016

diatoniğin kalitesi daha önemli, tremolonun ucuzu da iş görüyor bend yapmak gerekmeyince, big valley kadar para verme ucuzlardan birini al bence, swan, stagg, golden cup bunlar yarar sanırım.

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
75%
Hayır
25%
Toplam oy: 88