PeDRo blogu

Mızıka Tab Çıkarımı

Arkadaşlar merhaba.. Dün akşam müzisyen arkadaşlarımla otururken bir şey dikkatimi çekti ki onu sizlerle hemen paylaşma isteği duydum..

Bildiğiniz üzere mızıkada tab bulmak zor bir drum. bende gitar solo notalarını mızıka için hangi deliğe denk geldiğini buldum ve ritme uygun bir şekilde çaldıgımda gayet doğru bir tab olduğunu farkettim.. sizlerde bunu bir deneyebilirsiniz..

saygılarımla.
PedRo

Mızıkacı çocuk tablarını bilen var mı ?

Merhaba arkadaşlar.. mızıkacı çocuk tablarını arıyorum fakat bulamadım.. yardımcı olabilir misiniz?

mi majör (E) mızıka

Merhaba arkadaşlar. Elimde (C) bir mızıka var fakat sesime uyduramıyorum. E-mızıka almayı düşünüyorum bir tavsiyeniz var mıdır ?
ayrıca Blues çalmak ta istiyorum. acaba E mızıka ile Blues çalabilirmiyim ?

tek ses-çoklu ses ??

Merhaba arkadaşlar. parçaları çalarken tek deliğe üfleyerek çaldığımda sanki çok saçma bir şeymiş gibi geliyor fakat aynı notalarda 2 delikten üflediğimde kulağıma daha hoş geliyor. sizce hangisi daha mantıklı bunu merak ediyorum. başka tavsiyeleriniz varsa da çok memnun olurum. sizce bu durumda bir yanlış var mı ?

Yeni Başladım...

Merhaba arkadaşlar. Mızıka çalmaya yeni yeni alışıyorum ve ilk başlarda çalması kolay olan ve ritm öğrenebileceğim mızıka tablarınızı ve şarkı önerilerinizi bekliyorum. C türü bir mızıkam var. şimdiden teşekkürler

İçeriği paylaş

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
76%
Hayır
24%
Toplam oy: 90