2.delik

8 posts / 0 new
Son gönderi
Lemmy
Lemmy kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 15/06/2013
2.delik

Arkadaşlar bugün 10 delikli C mızıka aldım.2. deliği içime çektiğim zaman çok değişik boğuk bir ses geliyor.bana bi sorun var gibi geldi içini açtım bişey bulamadım.sizce bu normal mi yoksa gerçekten bi sorun var var mı.yardımcı olursanız çok sevinirim

blues
blues kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 08/04/2011

Keşke hemen içini açmasaydın. Eğer mızıkanın iç aksamını pek bilmiyorsan ve reedlerle oynadıysan akort problemi yaşayabilirsin. Düşük kalitedeki bazı mızıkalarda bu tarz sorunlar olabiliyor ne yazık ki.

MourningHarper
MourningHarper kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 16/08/2012

Sanırım bu konuda doğru bilgisi olan çok az. :) Bu genelde ikinci delik içine çekmede olabilir veya benim crossharp'ımda 1. delik i.çekmede olan ses, büyük ihtimalle bir bend notasıdır. Burnunuzdan da aynı anda hava çekerek hava akışını değiştirebilirsiniz ve bu sesi bend'siz olarak normaldeki gibi elde edebilirsiniz. Bu mızıkaların yapımındaki genel bir sorundur, sadece kalitesiz mızıkalarda olmaz sanırım. :) //hohner resmi websitesinde okumuştum.

Lemmy
Lemmy kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 15/06/2013

kendimi geliştirmek için aldım zaten bunu o yüzden kalitesi düşük olduğu için mi böyle oluyo onu merak etmiştim.teşekkürler ilginiz için :)dikkat ettim içini açtığım zaman dokunmadım hiç bir şeye

Lemmy
Lemmy kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 15/06/2013

bu arada nasıl dandik bi mızıka aldıysam 2-3 gün önce gayet iyi ses veren 7-8-9. delikler şimdi berbat :D

MourningHarper
MourningHarper kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 16/08/2012

Mızıkayı açtığında, deliklere(metal reedler'e) tırnağını bile çarpsan akort bozukluğuna neden olabilirsin. :) Ama o 2. delik olayı, kaliteli kalitesiz çoğu mızıkada olan bir sorun.

bassasy
bassasy kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 15/06/2014

http://www.youtube.com/watch?v=aQ5ELGrbrgY burada bu sorunun yeni çalmaya başlayan insanlarda yaşandığını, mızıkanın bozuk değil çalma tekniğinin yanlış olduğunu söylemiş arkadaş, sağolsun. doğru tekniği kullanarak sesin düzgün çıkarılabileceğini söylüyor.

Qmic
Qmic kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 29/05/2016

Ben de sorun olduğunu sanmıştım ama biraz üzerinde uğraşın daha yavaş davranın sabırla. doğru sesi bulacaksınız

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
76%
Hayır
24%
Toplam oy: 90