2. delikten çektiğimde ses gelmiyor

3 posts / 0 new
Son gönderi
galyalıspartacus
galyalıspartacus kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 05/02/2017
2. delikten çektiğimde ses gelmiyor

merhaba ben de mızıkaya yeni başladım.Hohner Pro Harp (c) mızıkamda başlangıçta hiç bir sorun yoktu fakat şimdi 2. delikten çekerken ses gelmemeye başladı. üflediğimde ses çıkıyor.
1. ve 3. delikleri kapatıp dudağımı deydirmeden çektiğimde de ses çıkıyor, bu yüzden reed'lerde bir sorun olduğunu düşünmüyorum sizce sorun ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? teşekkürler

Themistokles
Themistokles kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 07/02/2017

Eveeet, ben de geçenlerde Hohner Marine Band Deluxe satın aldım. Sorun şu ki benim mızıkamda da ikinci delikten ses tam olarak gelmiyor. Dediğiniz gibi birinci ve üçüncü deliği kapattığımda ikiye üflersem ses çıkıyor fakat olması gerektiği gibi olduğunu da düşünmüyorum. Mızıkanın içine bir şey kaçmış olabilme ihtimali var mı? Belki evcil hayvanınızın tüyü kaçmıştır? Ya da yapısı* gereği böyledir. Üçüncü ve ikinci deliğe aynı anda üflediğinizde sorun oluyor mu?

ronin
ronin kullanıcısının resmi
Offline
Katılım: 21/11/2016

mızıkada ne kadar yenisiniz bilmiyorum ancak tuner programıyla kontrol edin aldığınız sesleri, bilgisayar için bendometer, telefon için internetten harpninja apksı indirebilirsiniz. 2.delikten do majör mızıkada çekince sol notası almanız gerekir solb ya da fa alıyorsanız şiddetli çektiğiniz için olabilir ya da mızıkanın vadesi dolmuş da olabilir bi açıp kontrol edin.

Son yorumlar

Anket

Mızıka Ödüllü Yarışma Yapılsa Katılır Mısınız?
Evet
75%
Hayır
25%
Toplam oy: 89